EKOnomiczne i EKOlogiczne efekty

Kotły na słomę i nagrzewnice opalane biomasą to nie tylko oszczędność ale i efektywna walka ze SMOGiem!
Gwarantujemy CZYSTY ZYSK!
  • Oszczędność na produkcji energii cieplnej ponad 90%*
  • Zwrot z inwestycji 2-5 lat przy pracy kotłowni nawet do 20 lat!**
  • Niezależność od wahań cen opału

Korzystając z drogiego paliwa każdego dnia Twoje pieniądze „idą z dymem”.

 

Zadzwoń i zacznij zarabiać już dziś!

Redukcja CO2 – zerowy bilans emisji

Wybierając ogrzewanie biomasą zamiast paliwami stałymi redukujesz emisję dwutlenku węgla do atmosfery ziemskiej. Możesz dodatkowo wspomóc środowisko naturalne, stosując wysokiej jakości system oczyszczania spalin.

 

Sprawdź jak to działa i walcz ze SMOGiem!

Wybierz niezawodność MetalERG

Jako lider nowoczesnego ogrzewania i suszenia słomą wyznaczamy kierunek rozwoju dla konkurencji i całej branży ogrzewnictwa ekologicznego.

Stawiamy na jakość i niezawodność naszych rozwiązań – świadczą o tym klienci, u których kotły działają nieprzerwanie od 20 lat!


Zobacz nasze osiągnięcia
.

KOTŁY I NAGRZEWNICE

Nagrzewnice i kotły na słomę (biomasę) to najważniejsza część naszej produkcji. Od 1993 roku zbudowaliśmy kilka tysięcy kotłów na biomasę i opracowaliśmy szereg rozwiązań, pozwalających na pozyskanie energii cieplnej ze słomy zbożowej, kukurydzianej, rzepakowej, wierzby energetycznej, drewna, zrębków drewna i trocin. Owocem naszych doświadczeń jest kilka typoszeregów kotłów, spełniających różne wymagania eksploatacyjne i zapotrzebowanie na moc.

KOCIOŁ EKOPAL RM

Ekopal RM to wsadowe kotły na słomę, które przystosowane zostały także do spalania zrębków, odpadów włókienniczych i biomasy.Są to kotły niskotemperaturowe, przeznaczone do pracy w układzie otwartym ze zbiornikiem akumulacyjnym. Kotły Ekopal RM posiadają komorę spalania biomasy, komorę dopalania i wymiennik cieplny rurkowy.

EKOPAL RM w zabudowie

Kotły na słomę Ekopal RM wykonujemy również w zabudowie kontenerowej. Brak potrzeby budowania dodatkowej kotłowni jest niewątpliwym atutem tego typu rozwiązania. Urządzenie jest wolnostojące, nie potrzebuje trwałego związania z gruntem, nie wymaga pozwolenia na budowę!

BIO-ECO-MATIC

Automatyczny kocioł wsadowy na słomę firmy MetalERG został wyposażony w komorę załadowczą, będącą jednocześnie filtrem i suszarką. Usprawnienie procesu uzyskiwania ciepła ze słomy nie tylko zwiększa komfort użytkowników ale równocześnie daje wymierne efekty finansowe.

EKOPAL S

Nagrzewnice powietrza typu EKOPAL S zbudowane są na bazie niezawodnych kotłów na słomę EKOPAL RM. Może osiągać temperaturę ogrzewanego powietrza do 120 oC oraz moc do 1000 kW. Nagrzewnice przystosowane są do spalania balotów słomy dowolnej wielkości. Po sezonie suszarniczym nagrzewnicę można wykorzystać do ogrzewania wody!

WYBIERZ KOCIOŁ

Jak działa kocioł na słomę?

W Polsce produkuje się około 30 mln. ton słomy rocznie, z czego część wykorzystywana jest najczęściej jako pasza i podściółka hodowlana. Pozostała ilość, około 10-12 mln. ton, może być wykorzystana do wytwarzania ciepła z powodzeniem zastępując ponad 6 mln ton węgla!

 

Jak działa kocioł na słomę?

Jak dobrać kocioł na biomasę?

Kotły na słomę firmy MetalERG posiadają moc od 25 do 600 kW. Nasza technologia pozwala na łączenie wielu kotłów tworząc małą, własną ciepłownię, dlatego też w praktyce nie ma ograniczeń co do wielkości powierzchni grzewczych.

 

Jak dobrać kocioł na biomasę?

Jak zamówić kocioł?

Pomagamy w realizacji kotłowni “pod klucz” – od projektu po instalację. Dobierzemy odpowiedni kocioł i policzymy planowany zwrot z inwestycji. Zapraszamy do kontaktu z działem sprzedaży.

 

MetalERG Sp. z o. o. Sp. k.
tel. 71-72-15-200
mail: kotly@metalerg.pl

Kalkulator oszczędności

Wejdź i oblicz ile zaoszczędzisz: KALKULATOR

SYSTEMY OCZYSZCZANIA SPALIN

Opracowane przez naszą firmę systemy oczyszczania spalin pasują do każdego kotła oraz nagrzewnicy. Głównym zadaniem każdego systemu jest eliminacja cząstek spalonej słomy, pojawiających się w początkowym etapie spalania. Odpowiadając na potrzeby szerokiego grona klientów przygotowaliśmy kilka typów systemów oczyszczania.

MINICYKLON

Podstawowy i najprostszy układ odpylania spalin, stosowany przez firmę MetalERG. Jest to tzw. komora osadcza, mająca na celu usunięcie największych frakcji pyłu w spalinach.

MULTICYKLON

Rozszerzona – dużo bardziej zaawansowana wersja komory osadczej. Układ działa podobnie jak komora osadcza: na zasadzie wykorzystania siły odśrodkowej.

ELEKTROFILTR

Elektrofiltr: odpylacz elektrostatyczny — jest to rodzaj odpylacza, w którym usuwanie pyłu ze spalin następuje poprzez wykorzystanie siły elektrostatycznej, działającej na cząstki tego pyłu.

AKTUALNOŚCI

REALIZACJE

Nasze realizacje i galerie zdjęć przedstawiające nasze produkty.

NASI PARTNERZY

AGH
Uniwersytet Przyrodniczy
Polska Izba Biomasa
Politechnika Wrocławska
Politechnika Śląska
Bente
EIT
Zachodnia Izba Gospodarcza

Kotły na biomasę – wygraj z czasem, ogrzewaj bez przerw

Oferujemy Państwu najwyższej jakości ekologiczne kotły na słomę. Nasze produkty charakteryzują się stabilnym i ciągłym przetwarzaniem biomasy, w energię cieplną, dzięki czemu kotły na słomę tworzą tworzą konkurencyjną ofertę dla standardowych kotłów. Każdy z prezentowanych przez nas modeli kotłów charakteryzuje się wysoką wydajnością, oraz wyjątkowo niską emisją tlenku węgla. Dbając o środowisko naturalne, stworzyliśmy ekologiczne kotły na słomę, których budowa i szerokie zastosowanie w gospodarstwie domowym koncentruje się na dostarczeniu systemowi grzewczemu odpowiedniej temperatury, jak również magazynowaniu nadmiernej ilości ciepła w specjalnych zbiornikach akumulacyjnych, oddających ciepło produkowane przez kotły, stopniowo i ze stałą częstotliwością.

Jaki wybrać kocioł na słomę?

W zależności od modelu urządzenia, nasze ekologiczne kotły opalane słomą przeznaczone są dla użytku zewnętrznego i wewnętrznego. W produkowanych przez nas urządzeniach, oprócz słomy mają Państwo możliwość spalania biomasę taką, jak: drewno, trociny, zrębki, siano, kartony, oraz inne materiały dopuszczone do bezpiecznego wypalania w kotłach na biomasę. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nasze produkty zapewniają Państwu wymierne korzyści dla środowiska, dzięki minimalnej emisji zanieczyszczeń, oraz pyłów w spalinach. Nasze ekologiczne kotły na słomę zapewniają zerowy bilans emisji tlenku węgla przez jego całkowitą redukcję.

Kotły na biomasę – inwestycja na lata

Produkujemy nasze urządzenia z myślą o długiej żywotności, oraz szybkim zwrocie inwestycji, który szacowany jest na okres do 5 lat od pierwszego wypalania. Zapewniamy również trwałość i niezawodność naszych urządzeń, które są odporne na działanie wysokich temperatur. Najstarsze kotły na słomę wyprodukowane przez naszą firmę, pracują niezmiennie do dzisiaj przez ponad 16 lat. Nasze kotły osiągają tak imponujące wyniki, ponieważ w MetalERG zwracamy szczególną uwagę na najwyższą jakość materiałów, oraz wykonania naszych produktów.

Kotły na biomasę bogata oferta

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą kotłów na słomę (biomasę) naszej firmy. Gwarantujemy stabilność, trwałość i najwyższą jakość MetalERG