Jako lider nowoczesnego ogrzewania i suszenia słomą wyznaczamy kierunek rozwoju dla konkurencji i całej branży ogrzewnictwa ekologicznego. Stawiamy na jakość i niezawodność naszych rozwiązań – świadczą o tym klienci, u których kotły działają nieprzerwanie od 20 lat!

Doświadczenie

Nasze doświadczenie w produkcji kotłów do opalania słomą sięga początków lat 90-tych XX wieku, kiedy to we współpracy z Duńskim Instytutem Technologicznym rozpoczęliśmy prace nad tą technologią.
Dziś posiadamy własne biuro konstrukcyjne i dysponujemy bogatym parkiem maszynowym.
Możemy się pochwalić wieloma patentami i nagrodami za innowacyjność.

Innowacyjność i rozwój

Jesteśmy liderem nowoczesnego opalania słomą, wyznaczającym kierunek rozwoju dla konkurencji i całej branży ogrzewnictwa ekologicznego. Współpracujemy z uczelniami technicznymi, dzięki czemu stale podnosimy jakość naszych produktów podążając za możliwościami i potrzebami rynku.

Poza rynkiem Europejskim nasza technologia zyskała uznanie również w Chinach, gdzie na bazie naszego know-how firma Bente uruchomi własną fabrykę kotłów na słomę na rynek Azjatycki.

 

Niezawodność i prostota

Zakup kotła na słomę to inwestycja na lata, dlatego na etapie produkcji stawiamy na długowieczność rozwiązań. Świadczą o tym klienci, u których kotły pracują nieprzerwanie od 20 lat. Kierujemy się również zasadą, że obsługa kotła powinna być maksymalnie uproszczona – sterowniki oparte na nowoczesnych podzespołach przejmują na siebie w całości zarządzanie procesem spalanie.
Przeczytaj również:

– „Kotły na słomę. Oławska myśl w Chinach” Kotły na słomę. Oławska myśl w Chinach

– „Z „MetalERGu” do Dubaju, do Chin” Z „MetalERGu” do Dubaju, do Chin

 

Zobacz również:

  1. Czy kocioł na słomę się opłaca?
  2. Jak działa kocioł na słomę?