O NAS

MetalERG

MetalERG jest firmą rodzinną działającą od roku 1967. Do roku 1987 firma prowadziła działalność budowlano – remontową. W latach osiemdziesiątych profil działalności przekształcił się stopniowo na obróbkę, przetwórstwo metali i tworzyw sztucznych.

 

W 1993 r. zakupiliśmy licencję od duńskiej firmy SKELTEK na produkcję ekologicznych kotłów na słomę, drewno i inną biomasę EKOPAL RM.  Od tego czasu produkujemy nieprzerwanie kotły na biomasę, rozszerzając paletę asortymentową.

 

Znaczną ilość kotłów eksportujemy za granicę m.in. do Danii, Norwegii, Finlandii, Szwecji, Szkocji, Czech. Uzupełnieniem oferty są wydajne i ekonomiczne nagrzewnice powietrza na słomę. Jesteśmy również producentem aparatury medycznej. Oferujemy światowej jakości reduktory tlenu medycznego, używane w placówkach medycznych i przez jednostki ratownicze.

O NAS

NASZA MISJA

Jesteśmy specjalistami w produkcji wyrobów metalowych o wadze od kilku gram do kilkunastu ton. Naszą misją jest dostarczanie wysokiej jakości produktów i usług przy wykorzystaniu wiedzy, fachowości i innowacyjnego myślenia.

 

Naszej działalności przyświeca również misja społeczna – w naszych strukturach ponad połowa zatrudnionych to osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności.

NASI PARTNERZY

AGH
Uniwersytet Przyrodniczy
Polska Izba Biomasa
Politechnika Wrocławska
Politechnika Śląska
Bente
EIT
Zachodnia Izba Gospodarcza