Gwarantujemy CZYSTY ZYSK!
– Oszczędność na produkcji energii cieplnej ponad 90%*
– Zwrot z inwestycji 2-5 lat przy pracy kotłowni nawet do 20 lat!**
– Niezależność od wahań cen opału
Korzystając z drogiego paliwa każdego dnia Twoje pieniądze „idą z dymem”.
Zadzwoń i zacznij zarabiać już dziś!
*w porównaniu do kotła opalanego miałem węglowym, ostateczny wynik zależny od wielkości inwestycji
** dane od użytkowników kotłów MetalERG oraz ze źródeł Duńskich
POLICZ ILE MOŻESZ ZAOSZCZĘDZIĆ
Instalowanie i eksploatacja kotłów na słomę jest w pełni opłacalna.
Oszczędność w codziennym pozyskiwaniu energii cieplnej zależna jest od dotychczasowego źródła energii i wynosi od 60 % (w przypadku drewna) do ponad 97% (w przypadku prądu). Szczegółowe wyliczenia zaprezentowane są na poniższych przykładach. Ponadto dla każdego Klienta możemy wykonać wyliczenia na podstawie indywidualnych danych!
Wyliczenia dla kotła małej mocy
Przykładowe wyliczenia dla ogrzewania domu jednorodzinnego o powierzchni 180 m2 przy średnim dociepleniu budynku.
Wyliczenia dla kotła średniej mocy
Orientacyjne porównanie kosztów ogrzewania hurtowni ok 800m2
Wyliczenia dla nagrzewnicy 2000 kW
Zwrot z inwestycji – kocioł na słomę i nagrzewnice
W oparciu o dane techniczne oraz informacje zwrotne od naszych Klientów zwrot z inwestycji możemy szacować na okres od 1 sezonu do maksymalnie 5 lat. Tempo zwrotu zależne jest od wielkości kotłowni oraz od intensywności eksploatacji kotłów, zastępowanych ilości węgla, oleju i gazu, cen pozyskiwanej słomy itp. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów. Możemy również oszacować zwrot z inwestycji dla konkretnej nowej instalacji – zadzwoń i sprawdź jak szybko Ty możesz zacząć zarabiać na ogrzewaniu.
Po jakim czasie zwraca się zakup kotła na słomę? Zobacz nasze przykłady:
Gospodarstwo Rolne – Chrzelice
Rolnik ze wsi Chrzelice na Opolszczyźnie (posiadający własną słomę) – Pan Tadeusz Tarach – eksploatuje kocioł EKOPAL RM 30 już osiem sezonów, stwierdza, że jego inwestycja zwróciła mu się już w ciągu trzech lat. Kotłem tym ogrzewa dwa domy o powierzchni w sumie 750 m2.
Spółdzielczy Kombinat Rolniczy w Świerkówkach
Prezes Spółdzielczego Kombinatu Rolniczego w Świerkówkach (woj. Wielkopolskie), gdzie zainstalowany jest kocioł EKOPAL RM 02, stwierdza, że jego inwestycja zwróciła się już w ciągu 2 lat. Kocioł opalany jest własną słomą.
W Szkole Podstawowej Nr 2 w Miliczu (woj. dolnośląskie) zainstalowano w 2000 r. 3 kotły EKOPAL RM 02 (łączna moc 1.200 kW) firmy MetalERG.
Według Dyrektora tej szkoły w sezonie grzewczym, kiedy szkoła była ogrzewana ciepłem z kotłowni węglowej miejskiej, opłaty za ogrzewanie wyniosły ok. 260.000 zł, natomiast koszt eksploatacji kotłowni na słomę (łącznie z zakupem słomy u rolników) wyniósł tylko ok. 60.000 zł. Nakłady inwestycyjne na budowę kotłowni zwrócą się też w ciągu 4-5 lat.
Centrala Nasienna w Kluczborku
Prezes Centrali Nasiennej w Kluczborku – Pan Jan Mierzwiak – w której zastosowano nagrzewnice EKOPAL S deklaruje, iż koszt inwestycji zwrócił się już po 1 sezonie suszarniczym.
Trwałość kotłów na słomę
Kotły na słomę cechują się większą trwałością niż kotły na węgiel, ponieważ w słomie występują znacznie mniejsze ilości siarki niszczące kotły niż w węglu. Najstarsze kotły wyprodukowane w firmie MetalERG pracują już od 16 lat, a doświadczenia duńskie wykazują, że kotły na słomę eksploatowane są przez okres do 20 lat (wszystko zależy od jakości obsługi kotła, wilgotności słomy itd.).
Zasadnicze znaczenie dla żywotności kotła ma (poza jakością stosowanego opału) jakość wykonania produktu. W firmie MetalERG przykładamy ogromną wagę do jakości – to na niej od lat budujemy naszą markę i dzięki niej systematycznie powiększamy grono stałych Klientów. Do budowy kotłów używamy stali kotłowej, która gwarantuje trwałość i niezawodność produktów. Z przyjemnością przekażemy kontakt do naszych Klientów, którzy o niej opowiedzą. Zapraszamy również do naszej siedziby w Oławie, gdzie możecie zobaczyć proces produkcyjny kotłów.
Zobacz również:
ZOBACZ JESZCZE
Jak działa kocioł na słomę?
Czy kocioł na słomę się opłaca?
Jak dobrać kocioł na biomasę?
Niezawodność i innowacje MetalERG
KONTAKT Z NAMI
MetalERG Sp. z o. o. Sp. k.
tel. 71-72-15-200
mail: kotly@metalerg.pl